جستجو

تکنیک shadowing چیست؟

تکنیک سایه یا shadowing


ممکن است صحبت کردن به زبان انگلیسی و تمرین آن برای بعضی ها دشوار باشد. تکنیک Shadowing یا سایه یکی از بهترین روش ها برای بهبود زبان انگلیسی است. شما می توانید این کار را به تنهایی با تنها 15 دقیقه در روز انجام دهید و نتیجه ی خوبی بگیرید.
Shadowing یک تکنیک یادگیری زبان است که در آن شما صدا را بلافاصله پس از شنیدن تکرار می کنید. شما مانند یک “سایه” عمل می کنید. به کلمات گوش می دهید و سپس آنها را با صدای بلند تکرار می کنید. برای دیدن نمونه اینجا کلیک کنید.
به یاد داشته باشید ویدیو یا صوت را متوقف نمی کنید تا آن را تکرار کنید. شما در حال گوش دادن آن را تکرار می کنید.

چگونه تکنیک shadowing باعث پیشرفت زبان من می شود؟

۱. یک فایل صوتی پیدا کنید پادکست آموزش listening time یک گزینه عالی برای تمرین است. اما می توانید از هر صوتی استفاده کنید: کتاب های صوتی، ویدیوهای یوتیوب و لیسنینگ های کتاب های آموزشی.

۲. ابتدا به صوت گوش دهید. روش shadowing زمانی موثرتر است که قبل از تکرار محتوا، آن را درک کنید. پس ابتدا آن را گوش کنید تا متوجه شوید. تمام واژگان کلیدی را پیدا کنید.

۳. صدا را از روی متنش تکرار کنید. این به شما کمک می کند تا کلمات را در حالی که آنها را تکرار می کنید ببینید. اگر یک زبان آموز مبتدی یا متوسط انگلیسی هستید، این یک گزینه عالی برای شما است.

۴. بدون متن تکرار کنید. اگر کمی پیشرفته‌تر هستید، می‌توانید مستقیماً به این مرحله رد شوید و این تکنیک را بدون متن انجام دهید. تمرکز در اینجا بر روی گوش دادن ساده و سپس تقلید آنچه می شنوید است.

این روش برای چه بخش هایی از زبان مفید است؟

به تلفظ زبان شما کمک می کند.
تلفظ نحوه بیان یک کلمه است. این شامل مواردی مانند باز بودن دهان، محل قرارگیری زبان و غیره است.

از آنجایی که برای تلفظ کلمات انگلیسی از ماهیچه های متفاوتی نسبت به سایر زبان ها استفاده می کنید، بخشی از یادگیری تلفظ کلمات انگلیسی تمرین حرکت دادن دهان مانند زمانی است که وقتی انگلیسی صحبت می کنیم.

تکنیک سایه برای کمک به تمرین تقویت حافظه ماهیچه ای برای دهان بسیار عالی است تا بتوانید کلمات انگلیسی را بهتر تلفظ کنید.

به لحن شما کمک می کند.
لحن مانند “موسیقی” یک زبان است. به عنوان مثال، در انگلیسی آمریکایی ما اغلب در انتهای جمله برای علامت دادن به یک سوال، صدای خود را بالا می بریم.

لحن اغلب در آموزش زبان انگلیسی نادیده گرفته می شود. این تا حدی به این دلیل است که آموزش آن کمی دشوار است، اما تا حدی به این دلیل است که معلمان انگلیسی تمایل بیشتری به یادگیری کلمات و دستور زبان دارند.

تکنیک shadowing را بخشی از برنامه یادگیری زبان انگلیسی خود قرار دهید.
این یک تمرین فوق العاده مفید است و می توان از آن برای بهبود مهارت های گفتاری خود استفاده کرد.

تحقیقات نشان داده است که این روش می تواند یک فعالیت موثر در محیط های مختلف آموزشی و یادگیری باشد. بهتر از همه، وقتی کسی را ندارید که با او تمرین کنید، این یک راه عالی برای بهبود زبان انگلیسی شماست.

آیا تکنیک سایه واقعا موثر است؟
بله، این روش برای روان صحبت کردن در زبان انگلیسی، به ویژه جنبه های فیزیکی تسلط مانند تلفظ و ریتم عالی است.

چندین مطالعه نشان داده اند که می تواند روشی موثر برای بهبود مهارت های گفتاری باشد. به عنوان مثال، در یک آزمایش در دانشگاه ملی تایوان، محققان دریافتند که تکنیک سایه‌ به طور قابل‌توجهی لحن، روان شدن، تلفظ کلمات و تلفظ کلی دانش‌آموزان را بهبود می‌بخشد.

به گفته محققان تکنیک سایه برای موارد زیر مناسب است:

توسعه درک شنیداری
توسعه توانایی تولید گفتار
توسعه توانایی یادگیری کلمات جدید

پس چرا آن را به برنامه یادگیری زبان انگلیسی خود اضافه نکنیم؟ 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوست داری جدیدترین موضوعات مربوط به یادگیری زبان رو یکجا داشته باشی؟

ایمیلت رو وارد کن!

منابع و مطالب رو رایگان برات میفرستیم!

در ادامه

مطالب مرتبط

جملات شرطی نوع ۱

جملات شرطی نوع اول

جملات شرطی نوع اول در انگلیسی برای بیان احتمال یا امکان رخ دادن یک عمل یا رویداد در آینده استفاده میشوند. این جملات از دو

reading

دانلود کتاب select readings-Elementary

“Select Readings” یک مجموعه کتاب برای تقویت مهارت خواندن و درک مطلب در زبان انگلیسی است. این مجموعه شامل متون متنوعی از مقالات، گزارش‌ها، داستان‌ها

برای ثبت نام در دوره های آفلاین و آنلاین مشخصات خود را وارد کنید.